Volný čas a zábava

Zde naleznete tipy pro volný čas, zábavu, sport nebo turistiku. Pečlivě jsme pro vás vybrali nejlákavější zajímavosti v okolí Apartmánů v Pošumaví.

separator
Stravování

 Stravování

Pro stravování a přípravu pokrmů můžete využít plně vybavené kuchyňky přímo v našich apartmánech. Zahradní gril je vám také plně k dispozici. Blízké restaurace naleznete například na Javorníku, ve Vacově nebo v Rohanově, kde je v letní sezóně otevřeno občerstvení na koupališti Rohanov.

separator
Sport a turistika

 Sport a turistika

Sportovní aktivity lze provozovat ve vyhlášených lyžařských areálech Zadov, Nové Hutě, Javorník nebo Kašperské hory. Za zmínku také stojí lanové centrum Zadov, Hrad Kašperk nebo rozhledny Zadov, Javorník, Boubín, Svatobor a Sedlo. Pokud hledáte vodní radovánky, doporučujeme blízké koupaliště v Rohanově nebo ve Vimperku. Mimo letní sezónu například aquaparky v Sušici nebo Horažďovicích.

Celá Šumava je protkána množstvím cyklistických a turistických tras a stezek. Krásná příroda a rozsáhlé lesy se nabízejí k procházkám nebo houbaření.

separator

Zajímavosti v okolí

Historické město Vimperk

Vimperk je výchozím bodem pro velkou část turistických výprav na Šumavu. Pro výrobu zde mívaly hlavní význam oděvní, polygrafické, sklářské ale hlavně dřevozpracující závody. Dnes je to především omezená tradiční polygrafická výroba, výroba měřicích přístrojů a další menší závody…

zdroj: Wikipedia

Kašperské Hory

Rok založení Kašperských Hor není známý, zakládací listina se nedochovala. Prostor byl s jistotou osídlen na přelomu 12. a 13. století a za své založení město vděčí především hornictví. Založení sídla v těžce přístupných horách v nadmořské výšce okolo 750 metrů nad mořem nebylo v raném středověku obvyklé…

zdroj: Wikipedia

Přírodní zajímavosti

Chalupská slať a Jezerní slať 

Boubínský prales

Obří hrad

Povydří

Amálino údolí

separator

Předpověď počasí

Previous slide Next slide Show content Hide content